Küünal Silinder / “Kadakas betoonis”

25,00 

 

Kadakalõhnaline küünal puidust kaanega betoonümbrises. Küünla ümbris on käsitsi valatud betoonist. Töödeldud pinnakõvendiga, mis muudab betooni tolmuvabaks ja kaitseb teda määrdumise eest. Silindri kaaned on valmistatud Eestis kasvanud puidust – tammest, saarest või kasest. Selleks ei ole varutud eraldi materjali vaid need valmivad puidutöökoja jääkidest. Kaaned on viimistletud oliiviõli, mesilasvaha ja lavendliõli segust valmistatud vahaga. Küünal on valatud ökoloogiliselt puhtast sojavahast, mis ei saasta õhku ja on siseruumides inimsõbralik. Kadakaaroomõli levitab meeldivat kadakalõhna ja puidust taht põleb vaikselt praksudes.

Küünal on pälvinud Eesti Disainerite Liidu ja Kultuuriministeeriumi korraldatud konkursil „Sellist kinki ma tahaksin” (veebruar, 2017) publiku auhinna.

Toote mõõtmed on 75 x 90 mm ja kaal 600 grammi. Küünla põlemisaeg on kuni 20 tundi. Silindri all on pinna kaitseks silikoontäpid. Küünla põlemise ajal saab silindri alla panna puidust kaane, mis kaitseb aluspinda kuumuse eest. Hiljem saab silindrit kasutada vabalt valitud viisil nii kodus kui kontoris – seal sees võib hoida soola või suhkrut, pliiatseid või kirjaklambreid, või istutada sinna hoopis mõne taime. Küünal on pakitud mikrolainepapist karpi.

 

 

Kategooriad: ,